Obecny czas: 2018-01-21, 13:16

Forum społeczności portalu Airguns.pl

Strona główna forum | Portal Airguns.pl | Ferajna Airguns.pl | Liga Airguns.pl | BiES

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1373 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79 ... 92  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Kryzys światowy, światowa głupota
PostWysłany: 2017-05-19, 11:02 

Miejscowość: Wrocław
maab napisał(a):
Co do tej nowelizacji prawa farmaceutycznego to trochę ulegacie antypropagandzie.
Wystarczy tylko że wiesz COKOLWIEK na dany temat i od razu widzisz, ze psychofani bredzą jak potłuczeni. I dotyczy to nie tylko tej ustawy farmaceutycznej (mam żonę farmaceutkę i jestem w temacie na bieżąco) ale także wszystkich innych spraw o których się rozpisują. Od rzekomo fatalnej sytuacji w wojsku przez rzekome łamanie konstytutki na rzekomej "kradzieży mienia państwowego" przez Kaczyńskich skończywszy. Brednie, brednie, potok bzdur a potem znowu brednie......

Ostatnio edytowany przez Hans Kloss, 2017-05-19, 16:54, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail  

PostWysłany: 2017-05-19, 13:58 
Ferajna
Awatar użytkownika

Miejscowość: Mińsk Mazowiecki
Aż tak daleko w przedstawieniu moich racji się nie posunąłem, i raczej starałem się zwrócić uwagę kolegów na fakt że na zmianie prawa farmaceutycznego najwięcej stracą duże sieci aptek (i stąd atak na nowe prawo, a duża i bogata sieć ma możliwości...), zyskają lokalne apteki, a pacjent raczej nie powinien odczuć różnicy bo i tak najważniejsze leki mają ceny urzędowe, więc stałe wszędzie. Co do reszty wymienionych przez Ciebie zagadnień, to absolutnie nie rozciągam na nie moich poglądów dotyczących tej konkretnej kwestii. Dopuszczam możliwość że również jestem psychofanem, a i bredzenie jak potłuczony nie jest mi obce, a czasem bywa wręcz interesujące. Zależy z kim i o czym.

Profil E-mail  

PostWysłany: 2017-05-19, 17:57 

Tu nie o to chodzi co i jak zmieni ustawa farmaceutyczna, bo tego tak naprawdę nie wie nikt. Możemy jedynie to i owo domniemywać na podstawie tego jak wygląda sytuacja na rynku farmaceutycznym w Niemczech, gdzie obowiązują reguły bardzo podobne do rozwiązań proponowanych w projekcie tej ustawy.
Zwróciłem uwagę na inny problem- na zderzenie Twojej opinii o problemie, o którym masz jakieś tam pojęcie z życia wzięte z "opiniami" ludzi którzy zachowują się jakby całą swoją wiedzę o Wszechświecie czerpali z żółtych pasków na TVN24 i z nagłówków na Gazeta.pl, w każdym razie na to wskazują ich głęboko przemyślane wpisy w tym wątku.
No to teraz wyobraź sobie kogoś, kto dokładnie pamięta tryb uchwalania ustawy o likwidacji RSW Prasa Książka "RUCH", wie że nie była to żadna własność państwowa tylko własność kilku organizacji politycznych z przeważającym (ok. 95%) udziałem PZPR, wie że ten majątek został po likwidacji PZPR w dużej części rozkradziony do spółek prywatnych a pozostałość podzielona w majestacie prawa i na mocy ustawy sejmowej między nowo powstające organizacje polityczne (Kongres Liberalno-Demokratyczny ryżego donka również dostał wtedy swoją dolę, „Życie Warszawy”) po to, aby choćby częściowo wyrównać ich szanse w walce na scenie politycznej z dysponującymi olbrzymimi majątkami PSL i SLD...... a potem czyta bezczelne brednie o tym jak to Kaczyński wykorzystując swoje ministerialne stanowisko zażądał i dorobił się na rozkradaniu państwowego majątku. W tym momencie jedyne co człowiekowi do głowy przychodzi to pytanie: czy ma do czynienia z osobnikiem intelektualnie zaniedbanym, bezkrytycznie powielającym propagandowe pierdy antypisowskich gadzinówek czy z bezczelnym, kłamliwym manipulatorem? Bo tertium to raczej non datur...

Ostatnio edytowany przez Hans Kloss 2017-05-20, 13:24, edytowano w sumie 2 razy

Profil E-mail  

PostWysłany: 2017-05-19, 19:05 
Aspirant
Awatar użytkownika

Miejscowość: Poznań
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,21836395,powitanie-andrzeja-dudy-i-niemieckiego-prezydenta-okrzyki.html#MT2

Wątpię żeby zrozumiał ale przynajmniej wstydu się naje....choć nie wiem czy PAD zna pojęcie 'wstyd'.

Image

Profil E-mail  

PostWysłany: 2017-05-20, 10:56 
Normalny Inaczej
Awatar użytkownika

Miejscowość: Bystra
maab napisał(a):
Pomysł apteki dla aptekarza nie wziął się znikąd, jest to reakcja na przeistaczanie aptek w sklepy drogeryjne gdzie liczy się sprzedaż, a nie dobro pacjenta.

Maab z całym szacunkiem, ale co Ty prdlsz?! Jak właściciel będzie farmaceutą to ten fakt zagwarantuje, że nie będzie chciał trzepać kasy tylko będzie prowadził pro publiko po kosztach i tylko leki i bez podpasek?

Takie zapisy powodują tylko (lub mają powodować) że biznes stanie się bardziej "klasowy". Dodatkowo da "zielone światło" by wprowadzać dalsze takie "poprawy": właściciel stolarni stolarz, właściciel piekarni piekarz, wozu asenizacyjnego robotnik PGRu, firmy transportowej kierowca mechanik, firmy ochroniarskiej były BORowik, itd...

To jest próba ręcznego sterowania gospodarką! Powrót do PRLu. Rządzącym wydaje się że wiedzą lepiej jak rozdysponować kapitał w państwie. Że zacytuję klasyka: "Gospodarka głupcze!"

PS. Używaj proszę akapitów. Łatwiej się czyta.

Bóg jest lewakiem.

Profil E-mail  

PostWysłany: 2017-05-20, 14:07 

A nie mówiłem? Kompletne oderwanie od rzeczywistości powoduje, że delikwent tego nawet jest nieświadom iż farmaceuta jest odpowiedzialny za zgodność swojej działań z etyką i regułami sztuki przed izbą aptekarską, a za uchybienia grożą mu nie tylko dotkliwe kary finansowe ale także utrata prawa wykonywania zawodu. Właściciel apteki-rzeźnik ma jedno i drugie w dupie, izbie aptekarskiej nie podlega wiec nie on płaci kary a w razie grubszej wpadki najwyżej zmieni kierownika apteki.
Delikwent boi się klasowości biznesu aptecznego tak jakby nic nie wiedział np. o lekarce z Szydłowca nazwiskiem Kłamacz (czy tam Kopacz) przez pomyłkę sprawującej przez czas jakiś urząd premiera RP i jej córuchnie tego samego zawodu, która wsławiła się tym ze jej mamuśka załatwiła specjalizację i tym że obiecywała wyjazd za granicę jeżeli wybory wygrają kaczysci. Ani o sędzi Tulei, który w uzasadnieniu jednego z wyroków szeroko rozwodził się nad esbeckimi metodami (które pdp. znał z opowiadań swojej mamuśki, wieloletniej pracownicy resortu) i jego tatuśku tegoż nazwiska, przypadkiem również sędzi ale bardziej prominentnym bo usadowionym w samym TK, oczywiście z nominacji peło....W tych przypadkach jakoś obywa się bez odpowiedniej ustawy a klasowość i kastowość została perfekcyjnie zachowana. I jeszcze będzie fanzolił o peerelu bo rzeczywiście w Bundesrepublice od zarania dziejów peerel panuje.......
Coraz bardziej rozpowszechniona nieumiejętność powstrzymania się przed klepaniem w klawiaturę lub kłapaniem jadaczką za każdym razem, ilekroć w mózgu dojdzie do losowych wyładowań elektrycznych pomiędzy neuronami doczekała się nawet swojej nieoficjalnej jednostki chorobowej. W światku lekarskim nazywa się ją powszechnie lemingozą i tu można zaobserwować tyle przypadków owego schorzenia ze wystarczyłoby ich na habilitację z psychologii a może nawet i z psychiatrii.

Profil E-mail  

PostWysłany: 2017-05-20, 15:24 
Aspirant
Awatar użytkownika

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,21838420,zastepca-ziobry-przemawia-do-prawnikow-po-tych-slowach-czesc.html podobnie było kiedy odczytywano list pana Andrzeja chwilowo mieszkającego w Pałacu Prezydenckim http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,21838272,prezydencki-minister-wybuczany-na-kongresie-prawnikow-uczestnicy.html#BoxNewsImg&a=65&c=61

Profil E-mail  

PostWysłany: 2017-05-20, 21:12 

Hans Kloss napisał(a):
O "apteki dla aptekarzy" dobija się w Polsce aptekarski samorząd wszystkich szczebli (tzw. izby aptekarskie),

Zlikwidować podobnie jak ogródki działkowe ROD i uwłaszczyć.
Właściciele aptek sobie poradzą bez wszystkich szczebli podobnie jak właściciele piekarni czy studia fryzjerskiego.A jak ktoś sobie nie radzi w biznesie to zrobi miejsce dla innych.

maab napisał(a):
Apteka musi mieć koncesję, bo to nie jest sklepik, musi też mieć wykształconego i przypisanego do niej farmaceutę.

To należy w końcu otworzyć taką aptekę w której to klient będzie decydować jakiego chce mieć sprzedawce, u kogo chce kupować. Już apteki a raczej półki wypchane są w marketach i klienci sami biorą z półek i żyją bez tych wykształciuchów. Jest to zwykła biurokracja,koncesje i inne. Oczywiście w odniesieniu do aspektu zdroworozsądkowego a nie tych obecnych żałosnych przepisów.
Nie sklepik? czyli co? taki sam sklep jak inne delikatesy czy te z piłami łańcuchowymi i pirotechniką. Jak stara baba a nie facet (bez urazy) ;-) Na czarnym rynku jest dużo sklepów. Ludzie umieją sobie radzić a politycy mają później problem z liczeniem.

Cypis napisał(a):
[ Powrót do PRLu. Rządzącym wydaje się że wiedzą lepiej jak rozdysponować kapitał w państwie.

No właśnie.

Chodź nie mam zwyczaju kopiowania linków z tego typu adresu to tym razem zrobię wyjątek.

https://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,6 ... 41706.html

Pomijając winność bądź też nie to takie standardy nie powinny się powtarzać i to po skuciu. Milicja w czystej postaci. Ciekawe czy zostaną uczciwie osądzeni.
Jeśli jakiś policjant to czyta to post odnosi się wyłącznie do tych osobników którzy splamili mundur.

Profil E-mail  

PostWysłany: 2017-05-21, 09:49 
Ferajna
Awatar użytkownika

Drodzy koledzy, może i p-rdolę, ale wiem o czym piszę. Cypis, otwórz kancelarię prawniczą, choć spróbuj... ot tak z marszu, bo chcesz.
Oczywiście że farmaceuta będzie chciał trzepać kasę, ale on przynajmniej wie jak to zrobić żeby nie podpaść i nikomu nie zaszkodzić, bo jak komuś zaszkodzi to sie pożegna z zawodem i trzepaniem kasy, i w tym jest sedno, trzeba wiedzieć jak tę kasę trzepać zgodnie z zasadami aptecznymi, znać granicę. A jeżeli chcecie kupować leki w sklepikach, wolna wola, jest internet, są leki prosto z Chin, tylko błagam, proszę, nie pytajcie potem o radę co robić. Bo ja mam za sobą 5 lat nielekkich studiów i sporą praktykę zawodową, i zawsze staram się Wam doradzić najlepiej jak umiem. Ale jeżeli moja pensja,mój byt są uzależnione od szefa który ostatnio handlował piwem i chipsami oferując je do hipermarketów i takie ma pojęcie o sposobie handlu, no to życzę szczęścia. A tak jest teraz, wiekszość sieci aptecznych jest w rękach funduszy powierniczych które mają tylko jeden cel, zarobić jak najwięcej, i nic poza tym. Jeżeli to ja byłbym właścicielem apteki w której pracuję, to jednak dbałbym o to żeby ten mój interes miał mi przynosić dochód przez lata, zarobek z apteki to może nie eldorado, ale jest dość stały, i przewidywalny, a utrata zaufania pacjentów to śmierć dla apteki, utrata prawa wykonywania zawodu, to koniec pieśni dla farmaceuty. Zrozumcie, to nie jest sklepik, to sprzedaż koncesjonowana, wymaga fachowej wiedzy i specjalistycznego wyposażenia. Czy naprawdę wolicie kupować leki na stacji benzynowej trzymane w witrynie okna (bo reklama) ? Nie rozumiecie różnicy ? Tu nie ma miejsca na swobodę gospodarczą (z drugiej stony jaka to swoboda gdy kilka dużych sieci dzieli rynek między siebie ?) bo skutki niewłaściwego postępowania bywają nieodwracalne. No chyba że mylicie życie z grami komputerowymi. Co Wam wtedy po tym że wkroczy prokurator i będzie śledztwo, i może ktoś będzie ukarany ? Satysfakcja i moralne zwycięstwo ? Nie wiem czy obecna ustawa będzie dobra, ale jest jakimś innym rozwiązaniem w stosunku do tego co jest. Czas pokaże.

Profil E-mail  

PostWysłany: 2017-05-21, 11:39 
Normalny Inaczej
Awatar użytkownika

Miejscowość: Bystra
maab napisał(a):
Drodzy koledzy, może i p-rdolę, ale wiem o czym piszę. Cypis, otwórz kancelarię prawniczą, choć spróbuj... ot tak z marszu, bo chcesz.

Zdaje mi się maab, że utożsamiasz kierownika apteki z właścicielem. Kierownikiem apteki powinien być oczywiście farmaceuta, ale właścicielem powinien być kapitalista-manager. Jeśli jednocześnie jest farmaceutą to OK, ale IMVHO nie musi nim być. I wierz mi, wiem co mówię. Kończyłem marketing i zarządzanie. I podobnie jak mnie daleko jest do oceniania zawodu farmaceuty, tak farmaceucie powinno być daleko do oceniania kto i jak kieruje biznesem.

W swoim wywodzie zakładasz, że to Państwo wie lepiej kto i jak lepiej będzie sprzedawał lekarstwa, a to trzecia prawda góralska. To ludzie mają wiedzieć kto sprzedaje im leki a kto ich naciąga na kasę i "nogami" decydować który biznes się utrzyma a który nie. Decydowanie za nich powoduje, że przestają myśleć i potem masz wyniki wyborów jakie mamy.

Społeczeństwo należy uczyć samodzielności a nie wyręczać ich ze wszystkiego centralnymi decyzjami. Vide sprawa "frankowiczów" i pretensji do Państwa Polskiego, że nie zapobiegło.

Ja rozumiem, że Wy farmaceuci chcielibyście by w sposób szczególny chroniło Was prawo ale ja jestem temu przeciwny. Nie każdy musi być farmaceutą. Jak będą zarabiać mało to nie będą się chcieli uczyć w zawodzie, ich ilość spadnie więc zarobki wzrosną, zaczną się szkolić nowi, itd. Rynek, gospodarka to mechanizm samoregulujący się. Nie trzeba mu pomagać centralnymi decyzjami.

Zobacz na rynek szkolnictwa w USA. Nie ma żadnych regulacji by jedne uczelnie wyróżniać w sposób szczególny. Mimo to każdy Amerykanin potrafi wskazać bezbłędnie te uczelnie, które kształcą najlepiej. Gwarantuję, że w przypadku aptek wyglądało by to identycznie. Byłyby apteki (może i "sieciówki"), które miałyby renomę i sprzedawałyby leki i obok funkcjonowałyby "sklepy zielarskie" z parafarmaceutykami. To ludzie decydowaliby czy kupić leki czy "leki". Leki byłyby refundowane a "leki" nie. Podobnie bym pozostawił wolny wybór ludziom w sprawie szczepień dzieci. Tyle tylko, że jakby nieszczepione dziecko zachorowało na jedną z chorób przeciwko której są szczepienia, to leczenie idzie 100% z kasy rodziców (a to dlatego, że Państwo w oparciu o badania naukowe chce zapobiegać chorobom i umożliwia darmowe szczepienia).

BTW. Prestiżowymi uczelniami zarządzają managerownie (nierzadko zebrani w rady nadzorcze) a bardzo rzadko profesorowie z dorobkiem naukowym.

Bóg jest lewakiem.

Profil E-mail  

PostWysłany: 2017-05-21, 13:05 
Aspirant
Awatar użytkownika

Tomku, myślę, że się mylisz
Cytuj:
Gwarantuję, że w przypadku aptek wyglądało by to identycznie.

Siedzę w rynku obrotu farmaceutykami i suplementami prawie 20 lat. Kiedyś to były to był rynek leków. Teraz - od jakiś 20 lat - to drogeria gdzie sprzedaje się ludziom złudzenia. Kremy, pigułki na wszystko. Żeby nie podpaść pod ustawy nazywa się TOTO suplementami lub wyrobami medycznymi. Przypomina mi to szarlatanerię szerzącą się w XIX wieku: Łykniesz pigułkę i będziesz FULL

p.s. a wszystko to wina PiS i Kaczorka

Profil E-mail  

PostWysłany: 2017-05-21, 13:10 

Kabal napisał(a):
Zlikwidować podobnie jak ogródki działkowe ROD i uwłaszczyć.
Właściciele aptek sobie poradzą bez wszystkich szczebli podobnie jak właściciele piekarni czy studia fryzjerskiego.A jak ktoś sobie nie radzi w biznesie to zrobi miejsce dla innych.
Ciekawe tylko jak (i czy w ogóle) poradzą sobie ich pacjenci pozbawieni np. szybkiego dostępu do leków ratujących życie. Taka powiedzmy adrenalina- handel nią właściwie w ogóle się aptekarzowi nie opłaca- marża 3.50, krótki termin ważności, rygorystyczne normy przechowywania, niewielkie zapotrzebowanie. Z punktu widzenia handlowca-biznesmena o wiele lepiej zamiast niej mieć na stanie jakieś środki do peelingu, kremy przeciwzmarszczkowe albo powiększyć asortyment specyfików na stawianie kuśki. A tu tymczasem alergikowi do ust wpadła pszczoła ugryzła w język, grozi mu wstrząs anafilaktyczny i śmierć z uduszenia. Ostatkiem sił wczołguje się do pobliskiej apteki- NIE MA! Zdychaj śmieciu, choćbyś nawet tu i teraz z kieszeni wyciągnął milion- NIE MA! Proszę się zgłosić jutro, ściągniemy z hurtowni, LOL. Podobnych okoliczności (choćby tzw. leki recepturowe, czyli wykonywane na miejscu wg zlecenia lekarza- zupełnie dla apteki nieopłacalne, dla farmaceuty pracochłonne i uciążliwe, ale pacjentom niezbędne) , o zróżnicowanym stopniu drastyczności, każdy farmaceuta może ci wymienić kilkadziesiąt. I m.in. od tego jest ta bezsensowna Izba Aptekarska, której rozgonienia się domagasz, aby dopilnować, żeby ta adrenalina i ta receptura w każdej aptece jednak BYŁA. Mimo braku opłacalności dla właściciela.
Do zapamiętania: realne życie i codzienna rzeczywistość są o wiele bardziej skomplikowane niż mogłoby się to wydawać wyznawcom równie prostych co debilnych recept w stylu Janusza Korwin-Mikkego.
Addendum: Z iloma naraz Nadzwyczajnymi Kastami można twoim zdaniem prowadzić jednocześnie wojnę? Myśląc o kolejnych wyborach wypadałoby chyba mieć przynajmniej część z nich po swojej stronie......zwłaszcza ze szkodliwość akurat tej aptekarskiej jest stosunkowo niewielka.

Ostatnio edytowany przez Hans Kloss 2017-05-21, 13:37, edytowano w sumie 2 razy

Profil E-mail  

PostWysłany: 2017-05-21, 13:34 
Ferajna
Awatar użytkownika

Cypisie, na początek przepraszam za pocięcie Twojej wypowiedzi, ale jako że się częściowo z Tobą nie zgadzam, to wydało mi się to uzasadnione. I masz rację, i jej zarazem nie masz... bywa. To jak z tą kancelarią prawniczą? otwierasz ? oczywiście jako nie-prawnik.
Cypis napisał(a):
Zdaje mi się maab, że utożsamiasz kierownika apteki z właścicielem. Kierownikiem apteki powinien być oczywiście farmaceuta, ale właścicielem powinien być kapitalista-manager. Jeśli jednocześnie jest farmaceutą to OK, ale IMVHO nie musi nim być. I wierz mi, wiem co mówię. Kończyłem marketing i zarządzanie. I podobnie jak mnie daleko jest do oceniania zawodu farmaceuty, tak farmaceucie powinno być daleko do oceniania kto i jak kieruje biznesem.
jak już pisałem, niezupełnie, bułkami cięzko kogoś struć, a chodzi właśnie o drobiazg, o priorytety lub jak kto woli pryncypia, przecież teraz w sieciach aptecznych szefują kierownicy z wykształceniem managerskim że ho, ho... i co ? sprzedaż przykasowa różnego dziadostwa, ceny dumpingowe byle ściągnąć ludzi, wyciąć konkurencję, i wyrabianie przy ich pomocy wysokich wskaźników obrotu, po to aby "punkt był atrakcyjny" w celu dalszej sprzedaży, trochę jak w obecnej polityce, po nas choćby potop.
Cypis napisał(a):
W swoim wywodzie zakładasz, że to Państwo wie lepiej kto i jak lepiej będzie sprzedawał lekarstwa, a to trzecia prawda góralska. To ludzie mają wiedzieć kto sprzedaje im leki a kto ich naciąga na kasę i "nogami" decydować który biznes się utrzyma a który nie. Decydowanie za nich powoduje, że przestają myśleć i potem masz wyniki wyborów jakie mamy.
Masz rację, jest to trzecia prawda, bo przepisy farmacurtczne to raczej suma doświadczeń praktycznych niż omnipotencja urzędnicza, po prostu w większości wypadków wykazano doswiadczalnie że tak jest lepiej i bezpieczniej. A że te przepisy utrudniają prowadzenie biznesu na zasadach identycznych ze sprzedażą hot-dogów, no cóż, zastanów cię co jest lepsze w dłuższej perspektywie, w końcu miliony much nie mogą się mylić.
Cypis napisał(a):
Społeczeństwo należy uczyć samodzielności a nie wyręczać ich ze wszystkiego centralnymi decyzjami. Vide sprawa "frankowiczów" i pretensji do Państwa Polskiego, że nie zapobiegło.
Tu się z Tobą całkowicie zgadzam, ale jak wiesz gdzie są reguły, tam zdarzają się wyjątki, choćby po to żeby utrudnić życie kombinatorom łamiącym korzystne dla ogółu zasady.
Cypis napisał(a):
Ja rozumiem, że Wy farmaceuci chcielibyście by w sposób szczególny chroniło Was prawo ale ja jestem temu przeciwny. Nie każdy musi być farmaceutą. Jak będą zarabiać mało to nie będą się chcieli uczyć w zawodzie, ich ilość spadnie więc zarobki wzrosną, zaczną się szkolić nowi, itd. Rynek, gospodarka to mechanizm samoregulujący się. Nie trzeba mu pomagać centralnymi decyzjami.
To i tak jest rynek samoregulujący, właśnie z powodu ogromnych wymagań wobec chcących prowadzić ten interes. Sprowadzanie go do roli sklepików z lekami daje to co mamy, apteki na każdym rogu zażynające się wzajemnie, nakłaniające ludzi do kupowania preparatów całkowicie im niepotrzebnych, w zasadzie tracących status placówki zdrowotnej, a i o to przecież chodzi, nie tylko o sprzedaż dobrej jakości leków, ale również o fachową obsługę i dobre rady, bez nacisków presji sprzedaży, bo w tym jest właśnie cały haczyk, w trosce także o Twoje zdrowie farmaceuta powinien nie podlegać całkowicie prawom rynku, aby jego racja bytu i rzetelność pracy nie zalezała li tylko od wyników sprzedaży, aby mógł Tobie doradzić dobrze, a nie w oparciu o rachunek biznesowy.
Cypis napisał(a):
Zobacz na rynek szkolnictwa w USA. Nie ma żadnych regulacji by jedne uczelnie wyróżniać w sposób szczególny. Mimo to każdy Amerykanin potrafi wskazać bezbłędnie te uczelnie, które kształcą najlepiej.
A zobacz jak działają apteki w USA, należą do farmaceutów lub spółek z ich udziałem.
Cypis napisał(a):
Gwarantuję, że w przypadku aptek wyglądało by to identycznie.
Dajesz głowę ?
Cypis napisał(a):
Byłyby apteki (może i "sieciówki"), które miałyby renomę i sprzedawałyby leki i obok funkcjonowałyby "sklepy zielarskie" z parafarmaceutykami. To ludzie decydowaliby czy kupić leki czy "leki". Leki byłyby refundowane a "leki" nie. Podobnie bym pozostawił wolny wybór ludziom w sprawie szczepień dzieci. Tyle tylko, że jakby nieszczepione dziecko zachorowało na jedną z chorób przeciwko której są szczepienia, to leczenie idzie 100% z kasy rodziców (a to dlatego, że Państwo w oparciu o badania naukowe chce zapobiegać chorobom i umożliwia darmowe szczepienia).
No tak, zapłacisz 100 % za leczenie swojego chorego dziecka na chorobę zakaźną, powiedzmy błonicą... A zapłacisz za kwarantanne wszystkich z kontaktu, uruchomienie procedur epidemiologicznych w przypadku rozprzestrzenienia, czy śmierć jakiegoś dziecka które miało kontakt z Twoim, ale zdecydowanie mniej szczęścia ? Takie przepisy, fakt, ograniczające wolność, wynikają jednak ze zbiorowego doświadczenia społeczeństw a nie czyjegoś widzimisię.
Cypis napisał(a):
BTW. Prestiżowymi uczelniami zarządzają managerownie (nierzadko zebrani w rady nadzorcze) a bardzo rzadko profesorowie z dorobkiem naukowym.
Ale tytuły naukowe rozdają już profesorowie, a nie managerowie, bo oni za kasę rozdaliby je wszystkim, w końcu to biznes.
Wydaje mi się Tomku że zasadnicza różnica zdania między nami polega na tym, że dla Ciebie apteka to normalny biznes, prowadzony zgodnie z zasadami biznesowymi i działający jedynie o szczególne przepisy, a dla mnie to coś więcej, nie tylko biznes, ale i placówka zdrowia i związane z tym imponderabilia, miejsce gdzie można wykupić leki, uzyskać poradę, i otrzymać pomoc wykraczającą poza prostą merytoryczną informację (jest to tak zwana opieka farmaceutyczna, istniejąca na papierze, acz nie wdrożona), co powoduje że powinna być choć częsciowo wykluczona w normalnych reguł rynkowych (...i tak jest, urzędowe ceny, sztywne marże, wymagany asortyment i wyposażenie, kwalifikacje personelu, ale to są wykluczenia "in minus", to czemu by nie dla równowagi "in plus"?). Ot i cały szkopuł ;-)

P.S. Może to się Wam wyda dziwne, ale uważam że korzytniej społecznie będzie gdy upadnie żle zarządzana, ale dobrze spełniająca swoją funkcję apteka, niż gdy znakomicie prosperuje apteka żle wypełniająca swoją funkcję. I dlatego, właśnie z powodu wspomnianych wyżej imponderabiliów, właścicielem apteki nie powinien być biznesmen, a farmaceuta korzystający z "parasola" umożliwiającego dobre spełnianie społecznej funkcji apteki pomimo "niebiznesowego" zarządzania. I jeżeli ktokolwiek z Was uważa że te moje poglądy to czysty socjalizm, to ma rację, ponieważ każdy powszechny sytem opieki zdrowotnej to socjalizm, a ja w tym systemie tkwię, więc przynajmniej chcę żeby działał dobrze.

Profil E-mail  

PostWysłany: 2017-05-21, 16:04 

Hans Kloss napisał(a):
Ciekawe tylko jak (i czy w ogóle) poradzą sobie ich pacjenci pozbawieni np. szybkiego dostępu do leków ratujących życie. Taka powiedzmy adrenalina- handel nią właściwie w ogóle się aptekarzowi nie opłaca- marża 3.50, krótki termin ważności, rygorystyczne normy przechowywania, niewielkie zapotrzebowanie. Z punktu widzenia handlowca-biznesmena o wiele lepiej zamiast niej mieć na stanie jakieś środki do peelingu, kremy przeciwzmarszczkowe albo powiększyć asortyment specyfików na stawianie kuśki. Ostatkiem sił wczołguje się do pobliskiej apteki- NIE MA! Zdychaj śmieciu, choćbyś nawet tu i teraz z kieszeni wyciągnął milion- NIE MA! Proszę się zgłosić jutro, ściągniemy z hurtowni,

To akurat na tym produkcie marża wzrośnie a na innych spadnie rynek dostosowuje się do klienta a nie klient do sklepu. W ogóle dlaczego ktoś ma mówić co kto ma mieć na półkach sklepowych lub czego ma nie mieć. Są małe apteki i duże są małe sklepy i są hipermarkety im się opłaci mieć marże nawet te 3,50zł bo kupując tani produkt pakujesz do koszyka inne rzeczy tak to działa. Są produkty które w ogóle się sprzedają ale od święta ktoś wrzuci do kosza. Z Punktu widzenia biznesmena jest jego własny biznes jest najważniejszy o to chodzi, a on chce mieć klientów.Mniej wykształcona osoba mniej sobie policzy pensji bo takich ludzi jest kupa za tą różnicę zaoszczędzone można kasę przeznaczyć na te rygorystyczne normy przechowywania... tu przyoszczędzisz a tam zainwestujesz... nie szukaj problemów tam gdzie ich nie ma. Kiedy coś nie będzie na wyciągnięcie ręki to zamiast zdychać taka osoba weźmie to pod uwagę i się do tego przygotuje a już jak czy to mój problem? czy rząd musi się zajmować tego typu problemami ? jakie ma do tego kompetencje? Jest jeszcze coś takiego jak karetka a jak ktoś będzie nadużywać to nic na koszt podatników a za własne.
Hans Kloss napisał(a):
Do zapamiętania: realne życie i codzienna rzeczywistość są o wiele bardziej skomplikowane niż mogłoby się to wydawać wyznawcom równie prostych co debilnych recept w stylu Janusza Korwin-Mikkego..
.

Realne zycie jest skomplikowane owszem między innymi przez różne regulacje, ograniczenia, limity i dodatkowe koszty. Debile nie chcą słuchać tych prostych recept i jest taka rzeczywistość... Może warto zmienić tą rzeczywistość skoro jest taka jak opisujesz czy lepiej tkwić w tym cyrku. Nie ze wszystkim się zgodzę co mówi ale zazwyczaj więcej racji i prawdy w tym co mówi niż w tym co robią obecni.

Cypis napisał(a):

Społeczeństwo należy uczyć samodzielności a nie wyręczać ich ze wszystkiego

Dokładnie , podobnie myślimy z tym że samodzielności powinni się sami uczyć, ewentualnie w szkole a jak woleli wagarować to maja pecha.

Profil E-mail  

PostWysłany: 2017-05-21, 17:08 
Ferajna
Awatar użytkownika

Jest to temat na zupełnie odrębną dyskusję co jest lepsze, socjalistyczny, opierający się na solidarności społecznej system powszechnej opieki zdrowotnej, czy też system samopłacącego pacjenta, któremu nikt żadnej składki nie zabiera, a jedyne ubezpieczenie to dobrowolne i indywidualnie zawierane (to mój "typ").
Mamy tu sporo pacjentów zza wschodniej granicy, z ich słów wynika że refundowane leki mają jedynie z absolutnie minimalnego zakresu, reszta leków jest łatwo dostępna, w większości wypadków dostępna bez recepty i cholernie droga, nie stać ich na nie. Ich lekarze sa już tak wdrożeni że bezproblemowo wypisują polskie leki alfabetem łacińskim, i to w taki sposób żeby recepta była u nas akceptowana. Kupują na potęgę (teraz człowiek docenia lekcje rosyjskiego), i nie grymaszą, bo tu i tak taniej. Czyli jakoś ten mechanizm samoregulacji rynku nie działa u nich jak należy, leki są (i to te same co u nas), są drogie i nie tanieją choć powinny wobec licznych zakupów u nas. Jest to niezły przykład na to że mechanizmy rynkowe nie zawsze działają zgodnie z przewidywaniami wobec tak specyficznego rynku jak leki.

Ostatnio edytowany przez maab, 2017-05-21, 17:25, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1373 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79 ... 92  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników